عضویت ویژه خانه بدنسازی

عضویت ویژه خانه بدنسازی

عضویت مربیان هوشمند

دسترسی به تمام مقالات ویژه

آپدیت هفتگی

عضویت 1 ساله

249,000 تومان

عضویت باشگاهداران هوشمند

دسترسی به تمام مقالات ویژه

آپدیت هفتگی

عضویت 1 ساله

249,000 تومان

چرا آموزش مدیران و مربیان باشگاه های بدنسازی ضروری است؟

امروزه در بین فعالان تمامی مشاغل رقابت جدی بر سر کسب سهم بیشتری از بازار وجود دارد. با ورود افراد تحصیل کرده در بازار بین آنها و افراد با تجربه چالش های فراوانی پدید آمده هر کدام می پندارد توانایی آن ها بیشتر از دیگریست ولی واقعیت این است که افراد موفق در بازار کسب و کار هم به علم هم به تجربه کار نیازمندند، هر یک بدون دیگری کافی نیست.
بازار و محیط کسب و کار ورزشی و بدنسازی هر روزه دچار تحول و نوگرایی می شود و نیاز است مدیران باشگاه ها و مربیان به عنوان دو رُکن اساسی این تجارت از علم تجربی یا همان علم و تجربه برخوردار باشند و درصد خطای خود را کاهش دهند چه بسا شما با تجهیز خود به اطلاعات کارآمد و امتحان شده تحولی کلی در موفقیت کاری و پیرو آن کسب درآمد داشته باشد.
خانه بدنسازی مصمم است این اطلاعات را پالایش و آماده نماید و در اختیار همکاران خود در کسب کار مربوط به ورزش بدنسازی قرار دهد.

باشگاهداران معمولی چه کسانی هستند؟

آنها عقیده ای به آموزش ندارند و معتقد هستند که به شکل سنتی و با همان روش های بدون تغییر و ثابت قدیم باید باشگاه را تجهیز نمود و پشت میز بنشینیم و منتظر باشیم مشتری بیاید و از آنها کسب درآمد کنیم!، هیچ رقابتی نیاز نیست و هیچ اطلاعاتی وجود ندارد که آنها نداشته باشند اصولا آنها همه چیز را می دانند و از ابتدا باشگاهدار به دنیا آمده اند! و  لازم نمی دانند تغییر به وجود بیاورند چون مطمئن هستند باشگاه آنها هیچ وقت افت درآمد پیدا نمی کند ورشکستگی و تعطیل شدن مربوط به دیگر باشگاه هاست به قول معروف مرگ مال همسایه است.

مربیان بدنسازی معمولی چه کسانی هستند؟

مربیان بدنسازی معمولی به سبک معمول مدتی بدنسازی کار کرده اند و بنابر علاقه ای که داشته اند به دنبال کارت مربیگری رفته اند و پس از دریافت کارت مربیگری شروع به کار کرده اند اکثر آنها خود مدیر باشگاه خود هستند و در مسیر و جریان کار مربیگری به جز کلاس ها و آموزش های یک هفته ای دریافت کارت نه آموزشی را دنبال می کنند و نه نیازی می بینند دنبال کنند! مربیگری بدنسازی را یک سری اطلاعات کلی از برنامه نویسی، تغذیه و فروش مکمل می دانند که از چندین سال پیش هیچ تغییری نکرده است!

ولی اگر همه ما منصفانه برخورد کنیم اعتراف می کنیم که علم تمرین – تغذیه و کسب و کار مربیگری هم نیاز به آموزش مستمر و بروز دارد و گرنه به مرور از رقبا و مربیان جوان پر انرژی آموزش دیده عقب خواهد افتاد…

باشگاهداران هوشمند چه کسانی هستند؟

آنها متوجه تغییر و تحول در مشاغل شده اند، عنوان مثال توجه داشته اند که فروشگاه های کوروش و هایپر مارکت ها در حال تعطیل کردن سوپر مارکت های کوچک و متوسط هستند؛ فهمیده اند که تاکسی تلفنی ها از به وجود آمدن اسنپ شدیدا متضرر شدند و می دانند در بدنسازی هم رشته های جدید و در کل رقابت بسیار شدیدی در حال شکل گیری است و آن قدر باشگاه اضافه شده که شمارش آن مشکل شده گاه در یک محله کوچک چندین باشگاه افتتاح می شود و هر روز تعداد جدیدی باشگاه، مربیان جوان و مدیران پر انگیزه در کنار هم قارچ گونه تاسیس می شود و هر روز هم تعدادی از آنها از دور خارج می شود و تعطیل می کنند.

پس نیاز است که با اشراف بیشتر، آموزش و مطالعه بیشتر برای بدست آوردن سهم بیشتری از بازار بدنسازی تلاش و مطالعه  کنند و دوباره از اول این چرخه هیچ وقت پایان ندارد زیرا رقابت هر روز نزدیکتر می شود و کسب درآمد در بازار رقابت سختر هزینه ها بیشتر و گاها نا عادلانه است.

امروز هر کسی چند ماه در یک باشگاه بدنسازی ورزش می کند و  احتمالا اطلاعاتی از درآمد آن باشگاه و مربیان آن پیدا می کند به فکر می افتد باشگاهی برای خود راه اندازی کند ماه اول مربی بدنسازی می شود بدون آن که فکر کند که در این دوران همه مشاغل نیاز به آموزش دارند سالنی اجاره می کند و در اولین فرصت از نزدیکترین مرکز وسایلی خریداری می کند… و یا در اولین کلاس مربیگری شرکت می کند و در سالنی معمولی شروع به کار می کند این گونه تفکرات در یک زمانی نتیجه بخش بود که فاصله رقابت مشاغل مثل امروز به این فشردگی نبود ولی امروز در سرمایه گذاری و راه اندازی هر کسب و کاری مراحل اصولی خود را دارد و می طلبد سرمایه گذار هر شغلی از مسیر درست و تجربه شده ای وارد شود.

باری به هر جهت سرمایه گذاری کردن و باشگاه زدن نتیجه ای جز شکست شغلی ندارد و این را باشگاهدار 6 ماه پس از تاسیس باشگاه خود خواهد فهمید و مجبور خواهد شد با خسارت مالی و روحی تعطیل کند آنها در همین 6 ماه هم نمی داند چه فعالیت هایی باعث رونق و راه اندازی اصولی باشگاه خواهد شد دلیل این کار همه در یک جمله خلاصه خواهد شد آنها برای تاسیس مدیریت و راه اندازی باشگاه بدنسازی آموزش ندیده اند.

مربیان هوشمند چه کسانی هستند؟

افرادی هستند که اهل رقابت کردن، بروز بودن و جویای آخرین اطلاعات هستند چون می دانند دانش های مربوط به کسب و کار، آنها را یک سر و گردن از رقبا بالاتر قرار می دهد، حسن اعتماد ورزشکاران را به آن ها چند برابر می کند و تاثیر تمرینات آنها را بیشتر می کند. تفاوت مربی هوشمند و مربی معمولی مثل تفاوت استفاده از کتب قدیمی برای مدرسه رفتن و کتاب های بروز شده امروزی است یا مثل استفاده از اتوموبیل های 40 سال پیش به جای استفاده از مدل های امروزی است مطمئنا قدرت و سرعت اتومبیل های قدیمی، هزینه نگهداری و جذابیت آنها با اتوموبیل مجهز امروزی قابل مقایسه نیست. انسان ها مغازه ها و خیابان ها و همه مشاغل هر روز در حال تغییر اند. افراد و مکان هایی که اصرار در حفظ تیپ قدیم خود دارند به مرور زمان از انتخاب مردم دور خواهند شد. هوشمندی یعنی می دانم مشتری چه میخواهد، می دانم برای کسب نتیجه چه کنم، و مطمئن هستم درست تر از قبل عمل میکنم.

چرا خانه بدنسازی؟

سالها بود در فکر مرکزی برای آموزش و بروز رسانی اطلاعات، اخبار و تجمیع مجازی مدیران باشگاه ها و مربیان بدنسازی بودم در ابتدا سال 89 این مجموعه را به نام “اتحادیه بدنسازی ایران” دنبال نمودیم ولی به دلیل ایراد های قانونی که در قوانین اتحادیه ها به وجود آمد نتوانستیم آن را به ثبت قانونی برسانیم سپس بر آن شدیم که با نام خانه بدنسازی ایران فعالیت نماییم و توانستیم با شماره ملیآن را ثبت کنیم.

با تجربیات و مطالعاتی که ما کسب نمودیم نیاز است که همانند خانه سینما، خانه موسیقی و دیگر مراکز فعال صنفی در خانه بدنسازی ایران نیز همان خدمات رسانی را به اهالی بدنسازی ارائه نماییم تمامی سعی خود را خواهیم نمود این خدمات کاربردی و به روز رسانی شود شما هم نظرات خود را به ما انتقال دهید.

مقالات

  • این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .