درباره ما

 

خانه بدنسازی ایران اولین مرکز مشاوره و آموزش کسب وکار مربیان و مدیران باشگاههای بدنسازی و فیتنس میباشد که به صورت رسمی از بهار 1403 با مجوزهای رسمی ذیل شروع به فعالیت نمود.

وزارت صمت – امور مشاوره تجارت و کسب کار به شماره( 5613680 )

وزارت کار  – خدمات آموزشی و علوم و صنایع ورزشی به شماره ( 5611581 )

وزارت ارشاد – انتشار نشریه و سایت به شماره ( 85493 )

هدف این مرکز آموزش , مشاوره و توانمند سازی اقتصادی ورزشکاران ,مربیان و مدیران باشگاهای بدنسازی و فیتنس درجهت ارتقاع کسب وکار آنها میباشد.


چرا خانه بدنسازی تاسیس شد؟

طبق آمار موجود هر ساله به ازای هر 10 مربی که وارد صنعت تناسب اندام میشود 4 نفر فضایی مناسب برای کار پیدا نمیکنند 4 مربی بدلایل عدم درآمد کافی از این صنعت خارج میشود و به ازای هر 10 باشگاه تاسیس شده درایران 5 باشگاه کمتر از 2 سال به دلیل عدم درآمد کافی تعطیل میشود و 2 باشگاه هم تا 5 سال درآمد کافی متناسب با سرمایه گذاری خود کسب نمیکنند.

هجوم علاقمندان زیاد به مربیگری که درکلاسهای مربیگری فدراسیون مشهود است و تاسیس باشگاه جدید باعث میشود حذف و کناره گیری نفرات قبلی به چشم نیاید .حتی بعضی به اشتباه عقیده دارند نباید بیش از این کارت مربی گری و مجوز تاسیس باشگاه صادر شود و بازار اشباع شده است.

اما از سوی دیگر با توجه به زندگی ماشینی بیماری های فروان ناشی از بی تحرکی و آمار رسمی اضافه وزن و چاقی 60 درصد ایرانیان نشان دهنده وجود بازار بزرگی از مشتریان است. ولی چرا اکثر مردم نمی توانند از این همه باشگاه و مربی خدمات بگیرند ,اصلیترین دلیلش عدم آموزش کافی مربیان و مدیران باشگاها جهت جذب و نگهداری مشتریان است.

خانه بدنسازی ایران برای رفع کمبودهای که ذکر شد و آموزش ,تشویق , فعالسازی و ایجاد فضای رقابتی اهالی شاغل دربدنسازی و فیتنس شکل گرفت. امید است با خواست خداوند متعال و نظر پر مهرحضرت ولیعصر(عج) موثر باشیم.


ماموریت ما چیست؟

ماموریت ما رشد کسب و کار مدیران و مربیان باشگاهای بدنسازی ایران است.

ماخود را متعهد به ارائه راهکارهای علمی تجربه شده و در عین حال ساده و کاربردی میدانیم تا توسعه و درآمد زایی درمشاغل ذکر شده پایدار شود و جمعیت بیشتری از خدمات سلامت صنعت بدنسازی وفیتنس استفاده نمایند. به همین منظور دوره ها  وکارگاههای آنلاین وحضوری ومشاوره های تلفنی وحضوری ارائه خواهد شد.

مدیر خانه بدنسازی ایران کیست؟

دکتر اصغر مرادی استاد دانشگاه آزاد واحد مرکزی اصفهان مشاور  و مدرس دوره های تربیت مربی و مدیریت میباشد تحقیقات و مطالعات ایشان در 18 سال گذشته  با موضوع پایانامه کارشناسی ارشد “بازاریابی باشگاهای بدنسازی” و تز دکترای “تجاری سازی باشگاهای بدنسازی ” و صد ها مقاله ترویجی و یاداشت مربوط به مربیگری و مدیریت باشگاهای بدنسازی و فیتنس در سایت بادی فول منتشر شده است.

 ایشان از سال 72 تا 79 به عنوان ورزشکاردرمسابقات بدنسازی فعالیت نمود از سال76 تاکنون به عنوان مدیر ومربی باشگاه شخصی خود مشغول به کار بود و همزمان از سال 89 و تا کنون درتاسیس , تجهیز و آموزش مدیران دهها باشگاه نقش داشته اند.

 دکتر مرادی معتقد است درایران آموزش کسب وکار مورد نیاز مربیگری و مدیریت باشگاه بدنسازی و فیتنس وجود ندارد.

 حتی کلاسها و سرفصلهای دروس ورزشی مخصوص مربیگری کم کاربرد و ناکافی است و مربیان بعد از دریافت کارت مربیگری درکلاسهای کوتاه مدت و آزمون عملی و تئوری نا کافی و کارورزی بسیار ضعیف بی این که یاد بگیرند ازکجا شروع کنند و چطور کارکنند در بازار کار رها میشوند و حمایتی درکار نیست.

متاسفانه درمورد مدیران باشگاهها کلا” هیچ کلاس آموزشی , امتحان و کارورزی وجود ندارد.

  • این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .